Vytištěno z Infoservisu opolsku.info

Nadpis článku: Nové poznatky k založení sp. z o.o. (s.r.o. v PL)
Autor: Hlawiczka Tadeáš - TH
Hodnocení: Hodnocení článku: 2.2
Datum vložení:09.10.2013, 16:05:00
4.1 Možností podnikání

Úvod:Množí se nám dotazy, proč zakládáme „eseročka" klasickým způsobem, když to jde jednoduše a rychle prostřednictvím internetu.


Text:Množí se nám dotazy, proč zakládáme „eseročka" klasickým způsobem, když to jde jednoduše a rychle prostřednictvím internetu. Před časem jsem napsal článek, kde popisuji problémy systému a strastí, které působí samým Polákům. Pravdou je, že od té doby uplynula nějaká doba a většina problematických momentů je opravena. Bohužel však přetrvává jedna determinující skutečnost, která nejen přetrvává, ale dle našich informaci získaných přímo u provozovatele, ani nebude v dohledné době odstraněna.

Systém vyžaduje u zapisovaných osob „PESEL", tedy rodné číslo, a to, polské – v odpovídající formě. V této souvislosti lze říci, že pokud má být společníkem či členem orgánu společnosti státní příslušník jiného státu, tuto možnost nelze využít. Nemáte-li správný PESEL, systém vás dál nepustí.

Potěšující je, že proces klasického založení a registrace společnosti, při správném postupu, se značně zrychlil. Pochopitelně nikdy nebyl problém s vlastním založením společnosti, nastával však s čekací dobou na zapsání do obchodního rejstříku (KRS) – tedy vznikem právnické osoby. V poslední době se však opakují problémy vyplývající ze smluv sjednávajících sídlo společnosti. Jak KRS, tak následně příslušné finanční úřady zpochybňuji tzv. „virtuální kanceláře". Objevuje-li se v nájemní smlouvě sídla slovo „virtuální", mají tendenci zpochybňovat existenci sídla a komplikují zápis do KRS či přidělení NIP. Tento přístup sice nenachází oporu v zákoně, ale to neznamená, že nečiní značné problémy.

Znovu se ukazuje, že pokud chcete jednat rychle a s dosažením vytýčeného cíle, tak nemá smysl volit cestu „udělej si sám" a také rozhodovat o umístění sídla dle toho, kdo je nejlevnější. Zpravidla je kvalita následných služeb, v přímé úměře, k jejich ceně. Už podepsání špatné nájemní smlouvy vystavuje první podnikatelské STOP při registraci v KRS.

Autor: Hlawiczka Tadeáš - TH
Kotakt: DISPEČINK OPOLSKU.INFO
Email: dispecink@cespol.cz
Web: www.opolsku.info resp. www.polsko.biz
Tel: +420-596623066
Fax: +420-596623067
GSM: +420-602769179
Adresa: 28.října 270, 709 00 Ostrava
 Copyright (c) 2000-2002 opolsku.info
 CESPOL GROUP  si vyhrazuje veškerá práva k obsahu těchto stránek.
 Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů opolsku.info  je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany provozovatele.